Vadgesztenye csemeték költöztek óvodánk udvarára (2026.04.17.)

Közeleg a Madarak és Fák Napja. Óvodánk sok éve már elnyerte a Zöld Óvoda címet, s a jeles nap alkalmából a szokásos éves egy gyermek, egy virág kezdeményezésünk mellett az idén udvarunk kertjében faültetésre is sor került.

            Névadó gesztenyefáink felett eljárt az idő. Megöregedtek, megbetegedtek. Legnagyobb sajnálatunkra egyiküket ki is kellett már vágni. Szerencsére a gyermekek lelkes őszi gesztenyegyűjtő akciójának, s az áldozatos gondoskodásának köszönhetően Oláh Zsolt és családja számtalan kis csemetét nevelt ezekből a termésekből, s öreg fáink gyermekeit ma el is ültethettük óvodánk udvarán.

Minden csoport saját fácskát kapott. Zsolti bácsi gödröket ásott, melybe a gyerekek segítségével végleges helyükre költözhettek a növények. A gyerekek boldogan segédkeztek a földlabda betemetésében. A locsolóvíz megtartásához szükséges tányért fűcsomókból, földből alakították az ügyes kis kezek, s ezek után következett egy alapos locsolás.

A feladatunk ezzel nem ért véget, hisz folyamatos gondoskodásra lesz szükségük kis fáinknak, hogy nagyra nőhessenek, s hűsítő árnyat adjanak az alattuk játszó gyerekeknek.

Reméljük, egyszer sok év múlva egy anyuka vagy apuka kézen fogva hozza majd gyermekét az óvodába, s büszkén meséli, hogy bizony azt a hatalmasra nőtt vadgesztenyefát még ő ültette a barátaival egy szép napsütéses áprilisi délelőttön.

            Köszönjük Borbély Péter polgármester úrnak, Oláh Zsoltnak és családjának támogatásukat, közreműködésüket e felejthetetlen nap megvalósításában!